kredyty bankowe


Banki zmieniają propozycję hipoteczną na wiosnę

2012-04-13


Banki, które zmieniły propozycje kredytowe na wiosnę: Bank BGŻ, Credit Agricole, BNP Paribas, PKO BP, Eurobank oraz Kredyt Bank. W ostatnich miesiącach na najistotniejszą zmianę w propozycji kredytów mieszkaniowych odważył się Bank BGŻ.

Banki zmieniają propozycję hipoteczną na wiosnę

Zmianie uległy zasady cross-sellingu, dzięki któremu klient zyska korzystniejszą marżę. W zamian za korzystanie z dużego zestawu dodatków do rachunku osobistego (np karty płatniczej oraz ubezpieczenia nieruchomości) klient dostanie marżę na poziomie 1% oraz opłatę za uzyskanie kredytu między 0,5% a 1,5%, w zależności od posiadanego własnego wkładu.

Kolejnym przykładem instytucji wprowadzającej wiosenne modyfikacje w kredytach mieszkaniowych jest Credit Agricole. Tu w zamian za konto osobiste z wpływem wynagrodzenia oraz wykupienie ubezpieczenia na życie, marża w 1 roku spłaty wyniesie 0%, zaś od 13 miesiąca kredytowania pomiędzy 0,99 a 1,3% w uzależnieniu od wysokości własnego wkładu wniesionego przez kredytobiorców.

Ofertę kredytów hipotecznych zmodyfikował również BNP Paribas. Aktualnie kredytobiorcy mają możliwość wyboru spośród dwóch wariantów marży 1,19% obowiązującej przez cały okres kredytowania, bądź marży 0,9% przez 5 lat, po których powiększy się ona do 1,25%. Wymogiem skorzystania z oferty jest otwarcie rachunku osobistego oraz skorzystanie z ubezpieczenia bądź zamiennie opłacenie prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.

PKO BP tak samo jak Credit Agricole zaczął używać promocyjną marżę przez 1 rok kredytowania. Pierwotna marża na poziomie 0,99% po 12 miesiącach zyska inny, niezmienny już poziom uzależniony od własnego wkładu, jaki klient wniesie w zakup nieruchomości. Ponadto bank nie pobierze od kredytobiorców prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.

Promocyjna marża 0,99% oraz dodatkowo pokrycie kosztów przeprowadzki oferuje Eurobank. Marża zależna jest od własnego wkładu oraz skorzystania z dodatkowych produktów rachunku osobistego oraz ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania.

Kolejnym bankiem, który zdecydował się na odświeżenie oferty hipotecznej jest Kredyt Bank. Z połową marca instytucja podwyższyła obniżkę marży z 0,4 do 0,5% dla kredytobiorców, którzy skorzystają z pakietu ubezpieczeń, rachunku, karty płatniczej. W czasie trwania oferty specjalnej bank dodatkowo zrezygnował z pobierania prowizji za udzielenie kredytu mieszkaniowego.

W hipotekach dopiero będzie się działo. Z początkiem 2013 roku kończy się program Rodzina na swoim. Pozostało kilka miesięcy na skorzystanie z rządowych dopłat do odsetek można zatem liczyć, że ruch w hipotekach dopiero nastąpi. Na poprawę warunków kredytowych liczą nie tylko klienci, ale także właściciele mieszkań i deweloperzy, którym Rodzina na swoim znacznie pomogła w sprzedaży nieruchomości.
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:


Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkachDeutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekachGetin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBCWydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowychDeutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BPTrwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012
Czerwiec przyniósł wzrost wysokości standardowej marży hipotecznych kredytów udzielanych w PLN. Porównując wys. marży dla mieszkaniowego kredytu w wysokości 150 000 PLN udzielonego klientowi posiadającemu środki własne w wys 50proc można zauważyć.Kredyty bankowe


Kalkulatory kredytów


Nowe oferty bankowe

Alior Bank
Alior Bank Pożyczka 5 % dla każdego!
Expander
Expander Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach
mBank
mBank Otwórz eKonto mobilne i zyskuj 2% na swoich zakupach!
Alior Bank
Alior Bank Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy
Alior Bank
Alior Bank 5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości
Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%