kredyty bankowe


Credit Agricole testuje umowy kredytów ratalnych w formie elektronicznej

2012-03-01


Credit Agricole Bank Polska uruchomił pilotażowy projekt polegający na udostępnianiu kredytobiorcom umów kredytów ratalnych w postaci elektronicznej.

Credit Agricole testuje umowy kredytów ratalnych w formie elektronicznej

Dzięki temu klienci będą mogli otrzymać umowy kredytów - podpisane przez bank kwalifikowanym podpisem elektronicznym - dwa razy szybciej niż do tej pory. Projekt realizowany jest w oparciu o system eArchiwum, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

 

Procedura podpisania umowy w Credit Agricole Bank Polska zajmuje obecnie średnio do 6 dni, przy czym najdłużej trwa dostarczenie papierowego dokumentu do kredytobiorcy. Wprowadzenie e-umów skróci ten czas do 3 dni oraz zapewni pełny wgląd w proces udostępnienia umowy kredytu ratalnego - bank będzie w stanie stwierdzić, czy i kiedy klient uzyskał dostęp do e-umowy. Dzięki wykorzystaniu zestawów do składania podpisu elektronicznego SZAFIR (certyfikaty kwalifikowane), dostarczanych przez KIR, podpisana przez bank e-umowa zostanie udostępniona kredytobiorcy na stronie internetowej i będzie miała taką samą moc prawną jak umowa papierowa. Login do strony WWW, klient Credit Agricole uzyska podczas wizyty w punkcie sprzedaży, natomiast hasło do umowy klient otrzyma dzwonić pod bezpłatny numer infolinii banku.

 

Jak podkreśla Leszek Grodzicki, dyrektor pionu back office w Credit Agricole Bank Polska - Testujemy nowatorskie rozwiązanie i mamy nadzieję, że faza pilotażowa zakończy się sukcesem, a klienci będą mogli wkrótce zawierać umowy kredytowe z wykorzystaniem formy elektronicznej w każdym z ok. 15 000 punktów sprzedaży współpracujących z naszym bankiem.

 

Udostępnianie umów kredytowych w postaci elektronicznej umożliwi Credit Agricole Bank Polska nie tylko szybszą obsługę klientów, ale również redukcję kosztów personalizacji, materiałów biurowych i operatora pocztowego.

 

Udostępnianie umów kredytowych w formie elektronicznej jest możliwe dzięki platformie eArchiwum, oferowanej przez KIR z wykorzystaniem modelu outsourcingowego. - Dzięki naszej usłudze, klient banku zyskuje możliwość bezpiecznego dostępu do umowy kredytowej, niezależnie od miejsca, w którym przebywa, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Może też - zgodnie z polskim prawem - wykorzystać umowę do celów dowodowych - mówi Marcin Raczkiewicz, dyrektor linii biznesowej zarządzanie dokumentacją w KIR.

 

eArchiwum to nowoczesny system klasy Enterprise Content Management, który umożliwia przetwarzanie na postać elektroniczną praktycznie dowolnego typu dokumentów (m.in. bankowe, ubezpieczeniowe, leasingowe, sprzedażowe, korespondencja), ich archiwizację i udostępnianie online. Zapewnia on również unikalne dla tego typu rozwiązań wsparcie dla realizacji płatności internetowych (integracja z systemami PayByNet oraz invoobill) i pozwala na obsługę faktur elektronicznych oraz współpracę z systemem zarządzania dokumentacją papierową.
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:


Jesienna promocja produktów mieszkaniowych w BNP ParibasJesienna promocja produktów mieszkaniowych w BNP Paribas
Kredytobiorcy, którzy od 19.09 do 15.12 br. podejmą decyzję na wzięcie Kredytu Hipotecznego, Kredytu Hipotecznego Refinansowego bądź Kredytu Mieszkaniowego w programie z dopłatami rządowymi Rodzina na Swoim, otrzymają okazyjną marżę.

Credit Agricole testuje umowy kredytów ratalnych w formie elektronicznejCredit Agricole testuje umowy kredytów ratalnych w formie elektronicznej
Credit Agricole Bank Polska uruchomił pilotażowy projekt polegający na udostępnianiu kredytobiorcom umów kredytów ratalnych w postaci elektronicznej.Kredyty bankowe


Kalkulatory kredytów


Nowe oferty bankowe

Alior Bank
Alior Bank Pożyczka 5 % dla każdego!
Expander
Expander Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach
mBank
mBank Otwórz eKonto mobilne i zyskuj 2% na swoich zakupach!
Alior Bank
Alior Bank Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy
Alior Bank
Alior Bank 5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości
Kursy walut NBP 2020-07-10
USD3,9646+0,41%
EUR4,4745+0,02%
CHF4,2099+0,04%
GBP4,9941+0,05%