kredyty bankowe


Jak znaleźć korzystny kredyt hipoteczny w polskiej walucie

2012-02-06


O doborze kredytu hipotecznego decyduje wiele elementów, m.in prowizja, marża, ubezpieczenia, a także dodatkowego kosztu za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Jak znaleźć korzystny kredyt hipoteczny w polskiej walucie

Czynnikiem przesądzającym decyzję o wyborze konkretnego banku powinna być niska rata kredytu. Należy także decydować się na jak najniżej oprocentowany kredyt hipoteczny, nawet kosztem wyższej prowizji, gdyż ten jednorazowy koszt zostanie zamortyzowany w całym okresie kredytowania. Wybierając kredyt, nie należy także ograniczać się do porównania marży i prowizji. Banki nieraz wymagają kolejnych ubezpieczeń i ich koszt może znacznie podwyższyć koszt całego kredytu mieszkaniowego. Uzyskując kredyt na mieszkanie, powinno się jednak skorzystać z pakietowych ofert oferowanych przez banki. W zamian za założenie konta w banku oraz zadeklarowanie wpłat z wynagrodzenia, zakup karty kredytowej, aktywne korzystanie z kart do konta, kupno ubezpieczenia czy produktu inwestycyjnego bank będzie skłonny znacząco obniżyć marżę takiego kredytu mieszkaniowego. Warto jednak sprawdzić, czy aby koszt obsługi kolejnych produktów nie przewyższy korzyści z tytułu uzyskania niższej marży kredytu hipotecznego. Obecnie kredyty w złotych stają się produktami pierwszego wyboru nie tylko ze względu na jakość oferty, lecz także dlatego, że kredytów w CHF praktycznie już nie ma na rynku, a kredyty denominowane w EUR z uwagi na wysokie koszty są obecnie dostępne zaledwie dla nielicznych.

Wybrane oferty kredytów hipotecznych:

* ING Bank Śląski proponuje obecnie 2 wersje kredytu: bez prowizji z marżą od 0,75proc. do 3,10proc. w zależności od kwoty kredytu oraz poziomu LTV lub z prowizją w wysokości 2,9proc. W przypadku osób, które nie chcą płacić prowizji bank zwiększy marżę o 0,6proc. Warto zauważyć, że marża jest stała przez cały okres kredytowania, a jedynym dodatkowym produktem warunkującym zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego jest rachunek osobisty.

* CITI Handlowy klienci, którzy zdecydują się na założenie konta z deklaracją comiesięcznych wpłat z tytułu wynagrodzenia a także nabycie dwóch kart kredytowych, mogą otrzymać marżę w wysokości od 0,85proc. do 1,1proc przez cały okres kredytowania. Wysokość marży uzależniona jest od kwoty kredytu hipotecznego a także wysokości prowizji, która wynosi od 1,5proc do 2,5proc.

Wnioskując o kredyt hipoteczny dla siebie, warto analizować wszystkie parametry kredytów indywidualnie, pod kątem zarówno swoich bieżących potrzeb, jak i możliwości finansowych.
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:


Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkachDeutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekachGetin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBCWydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowychDeutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BPTrwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012
Czerwiec przyniósł wzrost wysokości standardowej marży hipotecznych kredytów udzielanych w PLN. Porównując wys. marży dla mieszkaniowego kredytu w wysokości 150 000 PLN udzielonego klientowi posiadającemu środki własne w wys 50proc można zauważyć.Kredyty bankowe


Kalkulatory kredytów


Nowe oferty bankowe

Alior Bank
Alior Bank Pożyczka 5 % dla każdego!
Expander
Expander Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach
mBank
mBank Otwórz eKonto mobilne i zyskuj 2% na swoich zakupach!
Alior Bank
Alior Bank Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy
Alior Bank
Alior Bank 5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości
Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%