kredyty bankowe


Wybierz najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy i oszczędzaj 240 PLN miesięcznie

2011-03-24


Banki zachęcają promocjami kredytów hipotecznych. Jeżeli ktoś podejmie decyzję teraz wziąć kredyt mieszkaniowy na 400 tys. PLN, może zaoszczędzić przeszło 240 zł co miesiąc. I to przez okres 30 lat.

Wybierz najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy i oszczędzaj 240 PLN miesięcznie

Eurobank, BNP Paribas Fortis i Raiffeisen to banki mające aktualnie najkorzystniejszą ofertę kredytów hipotecznych w PLN. Jeżeli chcemy wziąć kredyt w EUR, warto sprawdzić ofertę Deutsche Banku, Raiffeisena i Banku Zachodniego WBK.


Oprócz marży kredytobiorca musi też wziąć pod uwagę wysokość stawek, po której cenie banki pożyczają pieniądze między sobą. Dla kredytów hipotecznych w PLN z reguły znaczenie ma WIBOR 3-miesięczny (wynosi ok. 4,2 proc.), a dla walutowych w EUR EURIBOR (ok. 1,2 proc.). To właśnie suma marży banku i tych indeksów decyduje o właściwym oprocentowaniu kredytu hipotecznego. A tym samym o wysokości rat kredytu.


Jest również jeszcze jednorazowa prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. W minionych latach stanowiła nawet 2 %. wypłacanej kwoty kredytu, ale w tej chwili często banki obniżają do 0 %.
Ważne jest jednak precyzyjne poznanie całej oferty. Bo koszty zatajone są w wielu innych miejscach: przymus podtrzymywania rachunku w banku, który udzielił kredytu hipotecznego, aktywnego korzystania z kart kredytowych czy w spreadach, czyli różnicach kursowych. Do tego warto sprawdzić, ile zapłacimy za potencjalne przewalutowanie czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.


Mniejszą marżę dostaniemy również pod warunkiem uzupełniania rachunku określoną sumą, jednak gdy wymogu chociaż raz nie osiągniemy, możemy zostać surowo karani. Na przykład w BNP Paribas Fortis wymagane jest posiadanie przynajmniej przez 5 lat rachunku z wpłatami nie niższymi niż 1 proc. udzielonego kredytu hipotecznego. Kto z oferty specjalnej skorzysta, a się nie wywiąże, będzie spłacał kredyt z marżą większa aż o 1,2 pkt proc. do końca okresu kredytowania.


Sposobem na niższe raty może być też skorzystanie z rządowego programu Rodzina na swoim, czyli dopłat do rat kredytu. Lecz uwaga: zasady zmienią się w najbliższych miesiącach (nowelizacja może wejść w życie już w tym półroczu) i dopłaty będą tylko do tańszych mieszkań i wyłącznie na mieszkania z rynku pierwotnego.
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:


Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkachDeutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekachGetin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBCWydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowychDeutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BPTrwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012
Czerwiec przyniósł wzrost wysokości standardowej marży hipotecznych kredytów udzielanych w PLN. Porównując wys. marży dla mieszkaniowego kredytu w wysokości 150 000 PLN udzielonego klientowi posiadającemu środki własne w wys 50proc można zauważyć.Kredyty bankowe


Kalkulatory kredytów


Nowe oferty bankowe

Alior Bank
Alior Bank Pożyczka 5 % dla każdego!
Expander
Expander Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach
mBank
mBank Otwórz eKonto mobilne i zyskuj 2% na swoich zakupach!
Alior Bank
Alior Bank Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy
Alior Bank
Alior Bank 5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości
Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%